Bizimle iletişim kur
Kevin Sun

Telefon numarası : +86 18003807607

Naber : +8618003807607

Fan Çark Çeşitleri Nelerdir?

November 1, 2021

çark kalbi santrifüj fan.Farklı çalışma koşullarının çark biçimleri için farklı gereksinimleri vardır.santrifüj fanlar.Pervane çıkışının bıçak açısına göre, üç tipe ayrılabilir: ileri tip, radyal tip ve geri tip.
İleri tip kanat, kanat çıkış açısı β2 > 90 °, rüzgar basıncının dışa aktarımı daha yüksektir, ancak verim düşüktür, ileri tip kanat, çarklar arasında kolayca kirlilik toplar, kolay kirlenme, hava akışı için kullanılır, ancak daha yüksek alan gerektirir, geniş uygulama, kanat genellikle daha dar, miktar, fan modelinde ortak tip 9-10 serisi, 9-08 serisi yüksek basınçlı fana sahiptir.

 

hakkında en son şirket haberleri Fan Çark Çeşitleri Nelerdir?  0

 

Radyal bıçak: Bıçağın çıkış açısı β2=90°, basit yapısı, düşük üretim maliyeti, ileri tip ile arka tip arasındaki parametreler, düşük verim, ölçeklemenin kolay olmaması özelliklerinden dolayı daha çok kullanılır. maden ve ağır toz koşullarında.

Geriye doğru bıçak: bıçak çıkışı açısı β2<90°, geniş hava hacmine, düşük basınca sahiptir, ancak yüksek verimliliğe sahiptir, %80-90'a ulaşabilir, bu nedenle yaygın olarak kullanılır ve ölçeklenmesi kolay olmayan özellikleri nedeniyle, santral, metalurji, kimya sanayi, yapı malzemeleri ve diğer alanlarda çok yaygın olarak kullanılmaktadır.